Walka z konkurencją sportową

Walka z konkurencją sportową

Ze sportowymi rywalami walczyć można na wiele różnych sposobów, ale bez wątpienia to pieniądze bardzo często decydują o przewadze jednych klubów nad drugimi i szansach jednego gracza w rywalizacji z drugim. Najlepszym przykładem przewagi, jaką może w procesie treningowym stworzyć odpowiedni budżet, jest tenis.
Teoretycznie sport indywidualny i sprowadzający się do wyszkolenia technicznego, talentu, strategii i warunków fizycznych. W tym sporcie jak w mało którym liczy się jednak zaplecze finansowe, ponieważ to zawodnik płaci swojemu, czasami bardzo licznemu sztabowi. Koszty przelotów i zakwaterowania w hotelach na całym świecie, gdzie tylko odbywają się turnieje, mogą w skali roku wynosić miliony dolarów.
Sprzęt do treningu, wynajmowanie kortów czy płacenie sparingpartnerom – także spada na koszty tenisisty. Ten nie otrzymuje wsparcia finansowego z federacji – to co wygra na turniejach, musi mu więc starczyć na bardzo długo. Dopiero na pewnym poziomie pojawiają się sponsorzy i koszty łatwiej wtedy znieść.

Share