Sport w każdym wieku

Sport w każdym wieku

W dzisiejszych czasach bardzo wiele mówi się o tym, że sport jest najlepszym kluczem dla zachowania zdrowia i dla pięknej sylwetki. Polecają go zarówno lekarze, jak i dietetycy. Do uprawiania sportu zachęca się także w licznych kampaniach społecznych. Często uczestniczą w nich sławne osoby, które promują określone dyscypliny.
Niestety, jeszcze wiele osób w naszym kraju unika uprawiania sportu i nie prowadzi aktywnego trybu życia. Ta tendencja dotyczy przede wszystkim osób starszych. Mają one różnego rodzaju dolegliwości i często cierpią na choroby, dlatego wydaje im się, że ich ciało nie jest w stanie sprostać ćwiczeniom fizycznym. Często również ta tendencja wynika z lenistwa i z zastania się. Warto jednak przekonywać osoby starsze do tego, żeby chętniej uprawiały aktywność fizyczną. Nie musza być to wcale sporty wyczynowe. Wręcz przeciwnie.
Należy zacząć od małych kroków, jak an przykład spacery z psem lub z kijkami do nornic walkingu. Doskonałą opcją jest również rower i pływanie na basenie. Są to sporty, które w ogóle nie obciążają stawów i kości kręgosłupa, co jest niezwykle istotne w przypadku osób starszych. Poza tym, warto również uprawiać sport całą rodziną.

Share