Sport w mieście

Sport w mieście

Wiele osób narzeka na to, że mieszkając w dużym mieście nie mają one możliwości na uprawianie sportu. Nic bardziej mylnego, ponieważ duże miasta dostarczają obecnie o wiele lepszych warunków dla osób aktywnych fizycznie, niż tereny podmiejskie i wsie.
Przede wszystkim, duży nacisk kładziony jest na to, aby dzieci miały zapewnione boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, czy koszykówkę, a także hale i baseny. Często korzystanie z takich punktów nic nie kosztuje uczniów szkół i przedszkolaków. Ma to na celu rozpropagowanie sportu wśród młodzieży.
Poza tym, w każdym mieście rozwija się infrastruktura ścieżek rowerowych, z czego korzystają wszyscy mieszkańcy. Bardzo popularne są również siłownie zewnętrze, które powstają na każdym osiedlu mieszkaniowym z pieniędzy z budżetu partycypacyjnego.
Chętni mają również możliwość uczęszczania na zajęcia taneczne, czy fitness. Tradycyjne siłownie, w szczególności zimą cieszą się również bardzo dużym powodzeniem wśród mieszkańców większych miast. Nie powinno się więc korzystać z wymówek.

Share