Sport każdego dnia

Sport każdego dnia

Wiele mówi się od dawna o tym, jak bardzo ważny jest w naszym życiu szeroko rozumiany sport i ruch fizyczny. Ostatnimi czasy do kampanii społecznej dotyczącej sportu przyłączyło się wiele gwiazd i osób publicznych, które propagują jak najzdrowszy tryb życia.
Jest to bardzo pozytywny trend, biorąc pod uwagę odsetek osób otyłych w naszym społeczeństwie. Lekarze twierdzą, że powinniśmy uprawiać aktywność fizyczną przynajmniej trzy razy w tygodniu po godzinie. Warto zapamiętać, że spalanie tkanki tłuszczowej rozpoczyna się dopiero po pół godzinie od rozpoczęcia aktywności fizycznej.
Jeżeli mamy jednak taką możliwość, warto jest postarać się o poświęcenie każdego dnia choć kilkunastu minut na sport. Może być to chociaż by spacer z psem lub jazda na rowerze do pracy.
Nie chodzi bowiem o sam proces spalania tkanki tłuszczowej, ale o to, aby nasze ciało pozostawało w ruchu i było zawsze sprawne. Takie pozytywne nawyki warto jest wpajać dzieciom już od najmłodszych lat i wraz z nimi wybierać się raz w tygodniu na wycieczki rowerowe, lub grać popołudniami w piłkę.

Share