Skoro już przestałeś uprawiać sport i chcesz to zmienić.

Skoro już przestałeś uprawiać sport i chcesz to zmienić.

Bycie fit jest coraz bardziej modne. I ten trend warto docenić. To naprawdę niezbędne dbać o ciało i odpowiednią dietą i aktywnym trybem życia. Jak się do tego zabrać? Najtrudniej z motywacją, jednak istnieje kilka wskazówek, które pomogą wskrzesić twoje samozaparcie i chęci. Do dzieła!
Po pierwsze i najważniejsze – musisz znaleźć sport, który cię zainteresuje i stanie się twoją niegasnącą pasją. W taki sposób nic nie odwiedzie kogoś od celu. Pasja to zastrzyk adrenaliny.
Po drugie – wyznaczaj sobie realne cele. Nie zakładaj od razu, że będziesz biega codziennie po pięć kilometrów. W taki sposób stracisz zapał po dwóch dniach. Realne cecle, to takie którym dasz radę sprostać. Na początek możesz biegać trzy razy w tygodniu po pół godziny marszobiegiem. Oczywiście z czasem zwiększaj czas czy odległość. Rób to jednak stopniowo! Nie bój się modyfikować planu treningowego. To ty jesteś jego twórcą.
Po trzecie – śledź postępy, nawet te najmniejsze. Po ostatnie, musisz siebie doceniać, nagradzać. To prawdziwa recepta na sukces!

Share