Napoje dla sportowców
 najlepsze

Napoje dla sportowców najlepsze

Uprawianie żadnego sportu nie będzie możliwe bez spożywania odpowiedniej ilości napoi. Na sklepowych półkach aż roi się od różnego typu płynów, których celem jest podniesienie wydajności organizmu, opóźnienie pojawienia się zmęczenia i wspomożenie procesów regeneracyjnych.
Jednym z rodzajów napojów skierowanych do sportowców są płyty hipotoniczne. Ich cechą charakterystyczną jest niewielka ilość węglowodanów. Dostarczą energii szybko, ale na bardzo krótki czas. Osoby, które preferują intensywny i długotrwały trening powinny więc z nich zrezygnować. Ich plusem jest zapobieganie powstawaniu odwodnienia organizmu.
Napoje izotoniczne powinny być wybierane przez osoby preferujące długotrwały wysiłek fizyczny. Pomagają uzupełniać niedobory nie tylko wody, ale również węglowodanów. Ci, którzy trenują po to, aby zmniejszyć swoją wagę powinni się tych płynów wystrzegać.
Płyny hipertoniczne to świetny wybór po skończonym treningu. Cechują się one ogromną ilością węglowodanów, przez co mogą nieco opóźniać proces wchłaniania wody. Można po nie sięgać również przed porannym biegiem. Wtedy zastępują energetyczne śniadanie.

Share