Dzieci w świecie sportu

Dzieci w świecie sportu

Wiek niektórych sportowców, którzy już zaczynają pojawiać się na poważnych imprezach obok najstarszych profesjonalistów, zaczyna szokować. Zwłaszcza w Azji padają wciąż nowe bariery i nawet czternastolatkowie są tam wystawiani w szranki z całkowitymi profesjonalistami – ma im to dać odpowiednie szlify już na początku.
Dzieci w świecie zawodowego sportu bez wątpienia pojawiają się na odpowiedzialność własnych rodziców i dorośli powinni pamiętać także o tym, że w karierze nawet najbardziej obiecującego zawodnika pojawić muszą się trudniejsze chwile. Jednocześnie warto chwalić rodziców, którzy za wszelką cenę zachęcają swoje dzieci do aktywności fizycznej i nalegają, by te nie spędzały w jałowy i stateczny sposób zbyt wiele czasu.
Oswajanie już najmłodszych pociech z regularnymi wypadami na rowerze, a może zainteresowanie go bieganiem, może przynieść tylko i wyłącznie korzyści. Nawet jeśli dziecko nie przekona się do sportu w wyczynowej odsłonie, to z pewnością aktywność i witalność zachowa na całą resztą swojego życia.

Share