Sport najlepszy na depresje i nerwice.

Sport najlepszy na depresje i nerwice.

Niemiecka służba zdrowia psychicznego rezygnuje z podawania chorym tabletem na rzecz sportu. Badania dowodzą, że sport jest najskuteczniejszym sposobem na choroby i dolegliwości natury psychicznej. Leczy się nim zaburzenia afektywne w tym depresje ale również nerwice.
Właściwie lekarze od zawsze zalecali sport jako sposób na poprawę stanu zdrowia nie tylko fizycznego ale również psychicznego. Według holistycznego podejścia do zdrowia człowiek stanowi całość a więc stan psychiczny ma wpływ na stan fizyczny i odwrotnie. Jeśli dręczy nas smutek lub czujemy, że popadamy w depresje, jesteśmy zestresowani i znerwicowani powinniśmy pamiętać o tym, że jednym z najważniejszych składników zdrowia psychicznego jest aktywność fizyczna.
Zamiast wsiadać do autobusu czy samochodu możemy zaaplikować sobie spacer lub przejażdżkę rowerem dla naszego lepszego samopoczucia. Może nie koniecznie wtedy kiedy akurat pada deszcz lub temperatura spadła poniżej zera ale należy pamiętać o codziennej dawce ruchu fizycznego na świeżym powietrzu.

Share