Napój izotoniczny najlepszy dla sportowca

Napój izotoniczny najlepszy dla sportowca

Każdy wyczerpujący wysiłek fizyczny kończy się uczuciem pragnienia, które związane jest ze znaczną utratą potu. Trzeba jednak pamiętać o innym ważnym aspekcie utarty potu: wraz z nim wydalane są dobroczynne składniki mineralne. Dlatego pragnienia po wysiłku fizycznym nie można gasić przypadkowym napojem. Najlepiej sprawdzają się w tej roli napoje izotoniczne. Dlaczego są tak wyjątkowe?
Osoba planująca większy wysiłek fizyczny, powinna mieć pod ręką izotonik, napój stworzony z myślą o sportowcach i osobach aktywnych, które wraz z potem tracą minerały. Receptura napoju izotonicznego została skrupulatnie zaplanowana, by podczas gaszenia pragnienia napój ten dostarczał wapń, sód, magnez i potas, jak również witaminy i węglowodany. Aby zrozumieć, jak ważne jest uzupełnianie składników mineralnych, wystarczy zapoznać się z długą listą procesów zachodzących w ciele człowieka, na które minerały mają wpływ.
Izotonik może pochwalić się stężeniem osmotycznym identycznym z ciśnieniem osmotycznym panującym w ludzkim organizmie, dzięki czemu gasi pragnienie, uzupełnia poziom płynów i składników w bardzo szybkim czasie.

Share