Lecytyna – sprzymierzeniec sportowców

Lecytyna – sprzymierzeniec sportowców

Dieta sportowca musi być odpowiednio zbilansowana. Osoby, które uprawiają sporty wyczynowe, dużo trenują, ćwiczą – tracą co dzień mnóstwo energii. Także ubytek minerałów i cennych witamin jest silniejszy i szybszy niż w przypadku innych. Dlatego konieczne jest stosowanie specjalnych odżywek i suplementów.
Jednak warto pamiętać, by szczególnie ostrożne i z duża rozwagą podchodzić do tego typu preparatów. Niektóre z nich mogą negatywnie wpływać na wątrobę. Tymczasem musi się ona nieustannie regenerować, by móc poradzić sobie z wydalanie toksyn z organizmu. Dlatego dobrym sposobem na ograniczenie negatywnych skutków, wynikających z przyjmowania niektórych preparatów, będzie równoległe przyjmowanie lecytyny.
Ta substancja dotąd powszechnie stosowana była w przypadku chęci podniesienia swoje wydolności umysłowej. Sięgali po nią w okresie wzmożonego zapotrzebowania naukowcy, studenci, uczniowie, pracownicy umysłowi. Jednak badania dowodzą, że lecytyna ma też doskonały wpływ na pracę wątroby, zaleca się jej stosowanie przez czynnych sportowców.

Share