Biały sport.

Biały sport.

Biały sport to każdy sport w którym nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu pomiędzy przeciwnikami. W związku z tym jest to sport, który nie naraża nas na agresje i faule więc jest bardziej bezpieczny niż sporty kontaktowe takie jak koszykówka czy piłka nożna. Tenis ziemny czy siatkówka są najpopularniejszymi grami, które określa się jako biały sport.
Sporty kontaktowe są popularne ze względu na męskie emocje, których doświadcza się w trakcie takiej gry. Nie łudźmy się, że zawodnicy są wobec siebie uczciwi. Faul to jeden z elementów gry. Faulować trzeba umieć i trzeba też wiedzieć jak udawać sfaulowanego. Niektóry świetnie czują się w takiej grze inni wolą bardziej szlachetne sposoby rywalizacji.
Piłka nożna jest świetnym sposobem na bierny sport, silne emocje szaleństwo na trybunach. Właściwie przed tym sportem nie da się uciec to już część kultury popularnej i ogromny biznes. Białe sporty również mają swoich licznych zwolenników na całym świecie i zyskują coraz większą popularność w naszym kraju. Poza tym to o wiele łatwiejszy sposób na rekreacje niż wspomniana piłka nożna i również bardziej uniwersalny. Nie wiele znam pań, które, aby zadbać o sylwetkę, idą pokopać piłkę.

Share