Batony sportowe i ich zastosowanie

Batony sportowe i ich zastosowanie

Batony sportowe znacznie różnią się od tych tradycyjnych, głównie ze względu na występowanie precyzyjnie dobranych składników odżywczych. Znajdziemy w nich takie elementy, jak białko czy węglowodany. W przeciwieństwie do wysoce przetworzonych słodkości, które możemy znaleźć w sklepach będą one niezwykle korzystnie wpływać na naszą formę.
Batony sportowe są doskonałym uzupełnieniem diety i można po nie sięgać zawsze wtedy, gdy między poszczególnymi posiłkami występuje duża przerwa, traktując je jako przekąskę i zastrzyk niezbędnej dawki energii. Nie mogą natomiast zastępować faktycznych posiłków. W sprzedaży sportowcy będą mogli znaleźć batony białkowe, energetyczne oraz węglowodanowo-białkowe.
Batony białkowe uzupełniają dietę nisko- i wysokowęglowodanową, natomiast energetyczne można spożywać przed, w trakcie oraz po treningu, traktując je jako dodatkowy zastrzyk energii. Z kolei batony węglowodanowo-białkowe łączą pełnowartościowe składniki odżywcze, jakie będą tutaj występować w odpowiednio dobranych proporcjach.

Share