Czego potrzebuje ciało sportowca?

Czego potrzebuje ciało sportowca?

Organizm, który codziennie trenuje i spędza aktywnie znaczną część dnia potrzebuje szczególnego traktowania. Zarówno z zewnątrz, jak i od środka. W przeciwnym razie, szybko mogą pojawić się różnego rodzaju niedobory, bóle stawów, naderwane mięśnie, skurcze, bóle głowy i wiele innych dolegliwości. W ofercie suplementów znajdziemy specjalne preparaty, skierowane właśnie do osób aktywnych fizycznie.
Wszystko i nic
Nie warto sięgać po kompleksy witamin, w których każda z nich traktowana jest po macoszemu. Najważniejsze jest to, aby każdy z mikroelementów dobrze się przyswoił. Niektóre tabletki witaminowe zawierają niemal całą gamę wykluczających się substancji, przez co praktycznie w ogóle nie działają. Mogą być jedynie traktowanie jako placebo.
Skup się na efekcie
W zależności od potrzeb naszego organizmu – sięgnijmy po preparaty, które uzupełnią to, czego nam brakuje. Bardzo ważne są witaminy z grupy B, A, C i E. Niezbędny jest także magnez, wapń i potas. Te pierwiastki szybko uciekają z organizmu podczas intensywnego wysiłku, powodują osłabienie odporności, aktywności układu nerwowego oraz spadek energii.

Share