Batony i napoje dla sportowców

Batony i napoje dla sportowców

Utrzymanie dobrej kondycji fizycznej nie zależy jedynie od regularnych treningów, ale również na dostarczaniu do organizmu odpowiednich składników odżywczych, aby uruchomić procesy anaboliczne i zahamować katabolizm mięśniowy. Do osiągnięcia zamierzonych efektów konieczne jest nieustanne transportowanie budulca i substancji energetycznych.
Każdy cykl treningowy wymaga systematyczności. Także dieta okołotreningowa musi być stosowana regularnie. Jeżeli nie mamy czasu na sporządzenie zbilansowanego posiłku w danym momencie możemy skorzystać suplementów diety w postaci wysokoenergetycznych batonów oraz napojów dla sportowców. Mają one za zadanie uzupełnienie w krótkim czasie niedoborów składników odżywczych. Znacząco wpływają też na wydolność organizmu oraz efektywność ćwiczeń fizycznych. Dodatkowo napoje dedykowane sportowcom posiadają właściwości anaboliczne i ochronne.
Zaspokojenie głodu i pragnienia stanowią jedynie poboczne funkcje suplementów diety w postaci batonów i napojów. Muszą one przede wszystkim zapewnić budulec mięśniom oraz poprawić wydolność organizmu, uzupełniając składniki odżywcze, płyny i elektrolity.

Share